Аналітичний звіт щодо оцінки обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу за період 2009-2016рр. у Полтавській області

Аналітичний звіт щодо оцінки програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на ІV квартал 2011-2013 роки» та  «Обласна цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції СНІДу на 2015-2018 роки» відображає вплив реалізації програмних заходів на епідемію в області за період 2009-2016рр. Оцінювання проводилось шляхом порівняльного аналізу показників різних рівнів системи моніторингу та оцінки – вкладу, процесу, результату, наслідків та впливу, індикаторів виконання програмних заходів в Полтавській області за період їх реалізації 2009-2016 роки, а також виконання основних індикаторів Плану МіО, та окремого оцінювання п’яти основних напрямків діяльності таких як КІТ, АРТ, ЛВІН, ПКС та ЧСЧ. Крім того, був побудований крос-секційний каскад лікування з урахуванням рекомендацій ВООЗ.

            Забезпечення ефективного стратегічного планування подальших  заходів неможливе без підбиття підсумків проведеної роботи та  об’єктивного, незалежного аналізу національної відповіді на епідемію. Проведення аналізу покликано з’ясувати стан виконання програмних заходів з протидії ВІЛ/СНІДу, отримати оцінку відповіді області на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу.

            Результати Оцінки можуть бути використані для інформування представників влади та осіб, що приймають рішення, а також громадськість про хід реалізації програми та її результати. Крім того дана оцінка є важливим підґрунтям для  розробки обласної програми на наступний період 2019–2023 роки, яка  має відповідати новій стратегії ЮНЕЙДС щодо прискорення заходів у відповідь на ВІЛ/СНІД (Fast Track), та забезпечить виконання цільових показників «90-90-90».

За результатами аналізу кількість зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції щороку збільшується, при цьому рівень доступу до послуг з лікування, особливо серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, є недостатнім, тому рівень захворюваності на ВІЛ – інфекцію та смертності від СНІДу залишається високим.                          Динаміка і оцінка основних епідеміологічних показників  не дають змоги вважати епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу сприятливою.

Фактичні твердження та результати досліджень виведені у звіті, є інформацією, отриманою з офіційних джерел з використанням інструментів, встановлених та не заборонених чинним законодавством України.

            Звіт щодо оцінки регіональної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу підготовлений Полтавським обласним Центром профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом в рамках проекту МЕТІДА за фінансової підтримки Альянсу громадського здоров’я з урахуванням рекомендацій ВООЗ, Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Центрів США з контролю та профілактики захворювань (CDC).

Повну версію звіту можна завантажити за посиланням: Аналітичний звіт 2009-2016рр